12 Ekim 2020

2890

"Dönüşüm" Projesi

Dönüşüm Projesi, Gençlik ve Spor İstanbul İl Müdürlüğü ile Gönüllülük Federasyonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde, iki kurumun yapmış olduğu iş birliği ile 24 Eylül 2020’de başlayan ve büyük bir başarıyla yürütülen projemizdir.

Amacımız, İstanbul KYGM’ye bağlı yurtların deposunda bulunan kullanım dışı malzemelerin gerekli bakımlarının yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve uygun alanlarda değerlendirilmesidir. Bu amaçlar doğrultusunda Gönüllülük Federasyonu’na bağlı Deryadil Derneği başta olmak üzere Damla gönüllülerimizle malzemelerin dağıtıma hazır hale getirilerek yeni sahiplerine ulaşması için çalışmalara başladı.

O malzemeler bir teyzenin hayalini kurduğu ve sağlığı için ihityaç duyduğu bir koltuktu. Bir çocuğun geleceğine hazırlanacağı çalışma masasıydı. Bir amcamızın işten gelince uzanıp dinlenebileceği bir yataktı. Gönüllülerimiz o eşyaları depoda çürümekten kurtarıp harikulade bir azimle, israfa hayır diyerek ihtiyaç sahibi dezavantajlı ailelerle buluşturdu. Tüm bu süreci gerçekleştiren, yorulmak nedir bilmeyen, kamu kurum ve kuruluşlarda yer alan kullanım dışı malzemelerin uygun alanlarda kullanılabilir hale dönüştürülebileceğini gösteren çok kıymetli gönüllülerimize teşekkür ediyor ve bir kez daha iyi ki varsınız diyoruz…