Damla Dergisi 1. Sayı

Başlarken

İlk sayımızla siz gönüllülerimizin karşısındayız. Öncelikle Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın Damla Projesi ve gençler üzerine görüşlerine yer verdik. Sonrasında ilk sayımıza özel "Damla Projesi Nedir?" başlıklı yazıyla Damla Projesi'nin doğuşunu yazdı Elif Nayman. On günlük Damla Programlarına katılan gönüllülerimiz, yaşadıkları illerde gönüllülük faaliyetlerine devam ederek illerinde Damla Temsilciliği açmaya karar verdiler. Bununla alakalı bilgilendirme yazısını Erol Öztamur yazdı.

Gittiğimiz illerde Damla ruhuyla yaptığımız çalışmaların yanında, ilin çeşitli ünlü yerlerini de ziyaret ediyoruz. Asiye Kurtbaş "Bursa", Ömer Balcı ise "İzmir" üzerine gezi yazısı oluşturarak içine Damla ruhunu serpiştirdiler. Fatih Irmak ve Gülşah Sansar geleceğimiz olan gençler üzerine duygularını aktardılar. Afgan gönüllümüz  Mohammad Mia, Dünya üzerindeki gönüllülük ve bunun içinde Damla Projesinin yeri üzerine bir makale kaleme aldı.

Melike İkra Cerit ve Sevtap Gülen yazılarıyla Damla Projesi'ne edebi manada yaklaşıyor. Bangladeş'ten ülkemize okuma amacıyla gelen Mohammad Ashequr Rahman Saykat, Bangladeş gençliğinin uyuşturucu maddelerle imtihanına ve bu gençlik sorunlarının nasıl çözülebileceğine ışık tutuyor. Yemenli Aiman Alkhulidi ise ülkesinin kültürü üzerine kaleme aldığı yazıyla sizleri Yemen'e götürecek. Son olarak Emre Ertürk, gençliğin televizyon kültürüyle aşırıya kaçan ilişkisi ve televizyon programlarının tehlikeleri üzerine faydalı bir yazı kaleme aldı.

Dünyanın ahlaki manada giderek kötüleşen durumu ve ülkemiz coğrafyasında dönen tüm kötü oyunlara karşı hepimiz BİR'iz. Bizler dünyada sevgiyi hakim kılma, emirlerin en güzeli olan insanlara iyiliği emretme ve insanları kötülükten men etme düsturuyla yola çıktık. Rabbim muvaffak eyler inşallah.

Dergimizi okuduktan sonra en yakınındakine ver okuyucu... 

Sevgi, bilgi ve dergimiz paylaştıkça güzel...

Editörden