12 Eylül 2020

725

Değerli Zamanlar Projesi

Değerli Zamanlar Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl 2.si düzenlenen ve paydaşı olduğumuz “Değerli Zamanlar Projesi”,  Manisa ilinin Saruhanlı, Gölmarmara ve Salihli ilçelerinde faaliyetlerini sürdürdük. 

10-18 yaş aralığındaki çocukların katılım gösterdiği projede çocukların yaz tatillerini daha verimli değerlendirmeleri ve pandemi sürecinde eğitimden mahrum kalmamaları için gerekli olan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına önem verilerek çocukların sağlıklı bir eğitim almalarını sağladık. 4 Hafta boyunca devam eden Değerli Zamanlar Projesi 577 kursiyer, 15 sanat eğitmeni, 19 sportif eğitmen ve derneğimizden 30 gönüllümüzün sahaya katkılarıyla gerçekleştirdik. Proje kapsamında çocuklarımız sabah spor faaliyetlerinden badminton, tenis, masa tenisi, bocce, eskrim, kaykay ve paten eğitimleri alırken öğleden sonra sanat faaliyetlerinden gitar, bağlama, keman, resim ve tiyatro eğitimlerini aldı.

 Katılım gösteren öğrencilerimiz projeden çok memnun kaldıklarını dile getirerek, Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini iletti. Proje sonunda her bir spor dallarımızda turnuvalar, sanat dallarımızda ise sergi ve koro çalışmaları gerçekleştirerek çocuklarımıza katılımlarından ve gösterdikleri üstün başarılardan dolayı madalya ve katılım belgelerini verdik.